Přeskočit na hlavní obsah.

Jak obnovit kožní bariéru?

Málokdy si to uvědomujeme, ale mezi krásou pleti a její funkčností je velmi úzký vztah. Hlavní funkcí kůže je ochrana organismu před průnikem alergenů, patogenních bakterií, virů, nebo škodlivých chemikálií. Pokud ji pleť plní, je pěkná a zdravá. A plní ji tehdy, když je na jejím povrchu jemný hydrolipidický ochranný film, který tvoří přirozenou bariéru mezi okolním prostředím a organismem. Pokud je kožní bariéra poškozená nebo dokonce úplně zničena, nastupují pleťové problémy.

KOŽNÍ BARIÉRA

Na začátek bude dobré porozumět tomu, co vlastně kožní bariéra je. Povrch zdravé pokožky je pokrytý jemným filmem, který se skládá z vlhkosti (potu), lipidů (mazu) a také odumřelými kožními buňkami. Jakkoli to může znít odpudivě, toto je vrstvička, na níž stojí a padá zdraví (a tedy i krása) pokožky. Velmi často je hlavní příčinou nezdravé pleti právě její narušená bariérová funkce. Pleť je bez ochranného filmu doslova obnažená - je přecitlivělá, má sklony k infekci, suchosti, ekzémům a je náchylná na rozvoj různých kontaktních alergií. Známe to mnozí - oblíbíme si příjemné pleťové tonikum a používáme ho denně. Pěkně nám osvěží a vypne pleť, ale časem jej pleť přestane tolerovat, vyvine se na něj přecitlivělost. Pravděpodobně nám postupně a nepozorovaně ničil kožní bariéru; alkohol v něm odstraňoval prospěšný mix mazu a potu. Kůže zůstala bez ochrany a začala reagovat na látky, které by ji jinak možná vůbec neškodily. Jinými slovy, kožní bariéra je alfou a omegou zdravé pleti.

CO ŠKODÍ

Hydrolipidický film je velmi křehký. Nyní když víme, z čeho se skládá, dokážeme ve své každodenní péči o pleť poměrně snadno identifikovat jeho ničitele: mýdlo, micelární vody, alkohol v pleťových produktech, horká voda - všechno to, co odmašťuje a narušuje přirozené Ph pokožky. Ale i pravidelný a dlouhodobý pobyt v klimatizovaných či přetopených prostorách, chlor v bazénech, sůl v moři, častý peeling.

CO PROSPÍVÁ

Dobrou zprávou je, že poškozená kožní bariéra lze zrenovovat. Bude si to vyžadovat čas a důkladné vyloučení výše zmíněných ničitelů. Rovněž bude třeba omezit čištění pleti. Zatímco důkladné večerní odlíčení je nutností, ranní čištění je třeba přehodnotit. Co ráno odstraňujeme z pleti? Maz, pot, odumřelé kožní buňky. Nyní však víme, že právě ty na pleti musí zůstat. Bude proto stačit, když si obličej ráno jednoduše opláchneme, na osvěžení. V rámci regenerace a posílení pleti budeme potřebovat i vhodnou kosmetiku.

JEMNÉ NEDRÁŽDIVÉ EMOLIENCIA

Obnovu kožní bariéry urychlí vhodně zvolená pleťová kosmetika. Ideální volbou jsou přírodní oleje bohaté na antioxidanty. Patří do skupiny emoliencií, to znamená že jde o zvlhčující pleťové přípravky, které přirozeně obnovují kožní bariéru. Noili pleťové oleje obsahují množství fytonutrientů, antioxidantů a vitamínů, jsou složeny z lehkých za studena lisovaných rostlinných olejů, vosků a skvalánu. Pleti doplňují chybějící lipidy a zároveň zpomalují (ale nezastavují) odpařování vlhkosti z kůže. Obnovují tak hydrolipidický film a chrání ho před likvidací. Noili pleťové oleje navíc neobsahují nic, co by iritovalo pleť s poškozenou bariérovou funkcí. Jsou bez dráždivých látek, bez parfémů, vonných silic či alergenů. Vybírejte si podle typu pleti, v tom případě máte záruku, že budou účinkovat přesně tak jak mají.

Hi, this store only ships to Czech republic. Since you are coming from outside, please visit our store dedicated for international
customers. Thank you.

Shop on International Store