Přeskočit na hlavní obsah.

Legenda v skin-care: vitamín C

Mluvíme o svatém grálu, nejlepším multitaskerovi a jedničce ve zmenšování mnoha nedokonalostí na pokožce. Vitamín C je antioxidační a protizánětlivou složkou mnoha produktů a pečuje zejména o zlepšení tónu a struktury pokožky, hydratuje ji a vyhlazuje jemné vrásky. Doporučujeme konzumaci ovoce, zeleniny, dokonce i tabletovou formu, ale na pokožku není nic lepšího než jeho lokální aplikace v séru nebo oleji, kde se nachází
 v dostatečné koncentraci.

Vitamín C a jeho deriváty

Kosmetické produkty mohou obsahovat různé deriváty Vitaminu C. Nejúčinnější, nejvíce používaná forma je kyselina askorbová, kterou je nejlépe aplikovat v séru na důkladně vyčištěnou pleť. Vždy dbejte na to, aby koncentrace vitamínu C v produktu vyhovovala vašemu typu pleti. Citlivější pleť snáze snese jeho menší koncentraci nebo deriváty. Univerzálnost vitamínu C umocňuje i fakt, že je kombinovatelný s jinými produkty a jednotlivými složkami. V kombinaci s Centella Asiatica se zvyšuje produkce kolagenu, v kombinaci s vitamínem E zase ochrana před volnými radikály, protože éčko až čtyřikrát zvyšuje účinek céčka, atp. Je vhodný pro suchou, mastnou i kombinovanou pleť a pomáhá jí vypadat a cítit se zdravěji a mladší.

Výhody Céčka

Zvyšuje produkci kolagenu a zlepšuje tak elasticitu pokožky. Kolagen je stavebním prvkem pokožky, vlasů, svalů a šlach a udržuje naši pokožku mladistvou a hladkou. S věkem se produkce kolagenu zpomaluje.

Napomáhá rychlejšímu hojení ran. 

Hydratuje pokožku. Bez dostatečné vlhkosti začne svrchní vrstva pokožky vysychat, což vede ke svědění a předčasnému stárnutí. Hydratace je nezbytná pro udržení zdravé pokožky i kožní bariéry.  

Viditelně redukuje jemné linie a vrásky.

Rozjasňuje pleť a udržuje její rovnoměrný tón.

Snižuje výskyt tmavých skvrn, pravidelnou aplikací pomáhá s hyperpigmentacemi. Vitamín C nemá vliv na zbarvení pokožky - nenarušuje její přirozenou pigmentaci, pouze abnormální usazeniny melaninu způsobené poškozením od slunce.

Nezanedbatelná je jeho antioxidační funkce, protože chrání před volnými radikály, UV zářením, smogem. Antioxidační vlastnosti vitamínu C dělají pokožku pružnější a odolnější a pomáhají skrýt krevní cévy pod ní.

Pomáhá redukovat a předcházet tmavým kruhům pod očima, protože posiluje jinak tenkou a jemnou pokožku pod očima.

 

Určitě sérum

Vitamín C je nejlepší aplikovat na pokožku v pleťových sérách. Séra jsou koncentrovanější než krémy a snáze se vstřebávají do pokožky. Dokonce i séra s nízkou koncentrací (méně než 1 %) vitamínu C poskytují pleti antioxidační ochranu a výhody. Vaše rutina by měla vypadat takto: cleaner, toner, sérum s vitamínem C, hydratační krém/pleťový olej, SPF. Pro nejlepší výsledky aplikujte sérum s vitamínem C denně. Pokud zjistíte, že vaše pokožka je citlivá na každodenní aplikaci, zkuste začít s aplikací nízké koncentrace několikrát týdně nebo každý druhý den a poté pokračujte v používání podle tolerance.

Balení

Při nákupu séra s vitamínem C hledejte tmavé lahvičky. Vitamín C se při vystavení světlu nebo vzduchu rozkládá, takže lahve z tmavého skla pomáhají udržovat jeho účinnost a stabilitu. Oxidací na světle a vzduchu se mění na DHAA (dehydroascorbic acid), čímž klesá účinek vitamínu C a barva séra se většinou mění z průsvitné na žlutou.

Hi, this store only ships to Czech republic. Since you are coming from outside, please visit our store dedicated for international
customers. Thank you.

Shop on International Store