Přeskočit na hlavní obsah.

Pravdy a mýty o vitamínu C

Vitamin C významně zlepšuje kvalitu pokožky a zkrášluje ji více, než jakýkoli makeup. V průběhu několika týdnů dodá pleti zářivost a vláčnost, bude zdravější a hydratovanější. Tyto jeho schopnosti jsou poměrně dobře známé, samotný vitamin C je dobře prozkoumán, ale těch mýtů, nepravd či nepřesností je kolem něj stále dost. Podívejme se na ty nejčastější.

PRAVDA: VITAMIN C OMLAZUJE

Vitamín C je antioxidant, který chrání pleť před škodlivým vplyvem slunečního záření. Podporuje tvorbu kolagenu a zároveň vytvořený kolagen chrání před poškozením. Kolagen je důležitá bílkovina, jejíž produkce věkem v organismu klesá a významně ho ničí i škodlivé UV záření či nezdravý životní styl. Čím méně kolagenu náš organismus produkuje, tím starší pleť vypadá. Pomozme mu ho tvořit více.

NEPRAVDA: NA TYPU „CÉČKA“ NEZÁLEŽÍ

Na typu vitamínu C velmi záleží. Vědci pro nás vytvořili množství jeho forem a je fakt, že zorientovat se v nich, může být pro laika problém (např. L-ascorbic acid, ascorbyl palmitate, magnesium ascorbyl phosphate, ascorbyl tetraisopalmitate). Mají různé vlastnosti, liší se v míře stability (a tedy bezpečnosti), liší se i v tom, zda jsou rozpustné v tuku nebo vodě a jejich schopnost odolávat teplu a světlu je různá. Zatímco například kyselina askorbová je velmi nestabilní, ascorbyl tetraisopalmitate je stabilní, zatímco kyselina askorbová dráždí ve vyšších koncentracích pleť, ascorbyl tetraisopalmitate je jemný a nedráždivý. Aby mohla kyselina askorbová rozvinout své účinky, je třeba, aby byla její koncentrace alespoň 20-procentní. Oproti tomu ascorbyl tetraisopalmitate dosahuje stejné účinky již při tříprocentní koncentraci. Sérum Pro-Collagen Vitamin C Night Oil Serum obsahuje ascorbyl tetraisopalmitate.

NEPRAVDA: JEDINĚ Z „CÉČKA“ APLIKOVANÉHO NA PLEŤ MÁ PLEŤ UŽITEK

Tak toto je časté a naštěstí nepravdivé tvrzení. Pleť má užitek nejen z vitamínu C, který na ni aplikujeme, ale prospívá jí i ten, který přijmeme ve stravě. A nejefektivnější je, pokud se tyto dvě cesty zkombinují. Pokud chceme mít zdravou pleť, doplňujme céčko zvenku i zevnitř.

NEPRAVDA: VITAMÍN C JE VHODNÝ NA DEN

Vícero výrobců deklaruje, že jejich pleťové přípravky s obsahem vitaminu C můžeme používat i během dne. Pokud i nejde o nepravdu, zcela určitě jde o nejistotu. Zda je jeho denní použití bezpečné, o tom zatím nemáme k dispozici žádné klinické studie. Držíme se tedy původního vědeckého doporučení a radíme používat naše sérum na noc a pokud na den, tak jedině s vyšší ochranou před UV zářením.

PRAVDA: VITAMÍN C ZABRAŇUJE HYPERPIGMENTACI

Vitamín C to opravdu dokáže. Blokuje nežádoucí tvorbu melaninu. Proto, pokud je vaše pleť náchylná reagovat na UV záření tvorbou pigmentových skvrn, je načase, abyste to stopli. Pořiďte si sérum s vitamínem C a během celého roku si důsledně chraňte pokožku před UV zářením.

NEPRAVDA: ČÍM VÍCE „CÉČKA“, TÍM LÉPE

Noili používáme derivát vitamínu C ascorbyl tetraisopalmitate, který je vysoce účinný již při nízkých koncentracích. Je to jedna z jeho hlavních výhod. Účinkem se bez problémů vyrovná těm nejvyšším používaným koncentracím kyseliny askorbové. Známé je i to, že pleť nedokáže spotřebovat vyšší podíl vitamínu C a to je další důvod, pro který je předhánění se v síle koncentrace opravdu zbytečné. Příliš mnoho céčka navíc způsobuje nepříjemné štípání a přípravky s vysokým podílem vitamínu C dráždí citlivou pleť. A příliš mnoho céčka zabírá místo hodnotným ingrediencím, aniž by vysoké procento céčka mělo v pleťové péči význam.

Hi, this store only ships to Czech republic. Since you are coming from outside, please visit our store dedicated for international
customers. Thank you.

Shop on International Store