Přeskočit na hlavní obsah.

Novinka (nebo návrat k jednoduchosti?) v skin-care: skinimalizmus

Skinimalismus vám pomůže získat maximální užitek z vaší skincare rutiny. Dokonce i nadhled a sebevědomí. V současnosti je jedním z největších a nejrychleji rostoucích beauty trendů, který od hollywoodských trendsetterů postupně aplikují téměř všechny věkové kategorie po celém světě. My ho milujeme! Jsme přesvědčeni, že jednoduchá, ale funkční rutina je vynikajícím protipólem nekonečné aplikaci kosmetických produktů, a právě díky ní může vaše pleť zazářit. Žádný: pokus-omyl nebo pomalu doktorát z chemie už nikdy nebudete potřebovat. Apelujeme také na to, abychom byli vnímavými spotřebiteli ve vztahu k naší planetě.

Co je skinimalizmus?

Velmi zjednodušeně, ale naprosto přesně, jde o používání menšího množství kosmetických produktů, menšího množství make-upu, z čehož vyplyne méně frustrace, méně utracených peněz, méně sledování módních skin-care trendů. Zaměřte se na produkty, které jsou pro vaši pleť prospěšné, na to, aby se make-up stal zábavou a ne zakrýváním nedostatků a na to, abyste na svou pokožku byli pyšní. I s nedokonalostmi a odhalenou strukturou, které jsou přirozenou součástí každé pleti. Hrdě vystavené na veřejnosti jsou absolutně in. Přiznejme póry, skvrny, akné i vrásky... je to osvobozující.

Co v rutině chybět nesmí?

Cleanser – pleť díky němu důkladně zbavíte make-upu, nečistot, potu atd. Čištění pleti je nejdůležitějším krokem v každé rutině. Bez čisté pleti jsou vlastně všechny další kroky zbytečné, protože aktivní látky z krémů, sér a olejů nemají šanci proniknout do znečištěné pokožky. Takže čistěte, masírujte a nikdy tento krok nevynechejte.

Hydratační toner – vyrovnává pH pleti, pleť osvěžuje a hydratuje. Toner se definitivně prodírá na výsluní, které mu právem patří a z doporučeného kroku ve skin-care rutině se stává krokem must-have, must-do.

Sérum/krém/olej – pro zabezpečení zdravé kožní bariéry. K přijetí aktivních látek, na hydrataci, na rozzáření pleti, na uzamčení vlhkosti v ní, atd. Můžete použít všechny tři produkty, nebo některý vynechat.

SPF – pro ochranu před předčasným stárnutím a rakovinou kůže způsobenou UV zářením. Ráno. Vždy, nejen když svítí sluníčko. Vždy.

Používejme méně produktů

To neznamená, že se musíme vzdát svého oblíbeného séra, pleťového oleje nebo přípravku, kterým adresujeme náš momentální stav pleti. Buďme smart-skinimalists. Existuje mnoho složek, které dokáží nebo alespoň slibují zázraky, ale ve skutečnosti jsou jen „nice to have“.

Je vědecky dokázáno, že na zpomalení stárnutí si vystačíte s těmito třemi: vitamín C, retinol a SPF. Céčko a bakuchiol (přírodní retinol), ale také antioxidanty naleznete v našich sérách a olejích. K omlazení pokožky nepotřebujete extra oční krém, masku na oči, masku na obličej, peeling...

Olej na obličej můžete použít i na krk, tělo a pod oči a získáte tentýž efekt. Masáž obličeje je také skvělý způsob, jak dosáhnout, aby pokožka vypadala zářivější a zdravější bez použití mnoha produktů.

Hi, this store only ships to Czech republic. Since you are coming from outside, please visit our store dedicated for international
customers. Thank you.

Shop on International Store