Přeskočit na hlavní obsah.

Stárnutí pleti a co s tím?

Přirozený proces stárnutí pleti zastavit nemůžeme, a jsme v tom všichni spolu. S přibývajícím věkem se všem objevují viditelné vrásky, tvář ztrácí část své mladistvé plnosti, pokožka je tenčí a sušší, objevují se pigmentové skvrny, snižuje se produkce kolagenu, padají víčka i kontury. Stárnutí se samozřejmě týká všech orgánů, ale pokožka je vynikajícím vizuálním příkladem toho, jak stárnutí postupuje. Preventivními opatřeními, zdravější životosprávou a kvalitní každodenní péčí o pleť můžeme proces zpomalit a přirozeně „klamat věkem“.

Chraňte se před sluncem

Kdo by neměl rád dozlatova opálenou, sluncem políbenou pleť. Navenek vypadáme i zdravěji, opak je však pravdou. Slunce hraje hlavní roli při předčasném stárnutí pleti, proto chraňte svoji pokožku před sluncem každý den. Ano, i v zimě. Když pleť vystavujete slunci, noste klobouk se širokým okrajem a sluneční brýle s UV ochranou a vždy používejte širokospektrální opalovací krém, SPF 30 v zimě a v létě klidně i SPF 50. Vždy, když se opálíte, cíleně podporujete předčasně stárnutí svojí pokožky. Ultrafialové paprsky A (UVA) a ultrafialové paprsky B (UVB) způsobují poškození kůže prostřednictvím oxidačního stresu a tvorby volných radikálů. Až 80% změn stárnutí na vaší pokožce může být ve skutečnosti způsobeno UV zářením, nejen stárnutím.

Zdravý životní styl

Jezte zdravou, vyváženou stravu. Čerstvé ovoce a zelenina brání poškození, které vede k předčasnému stárnutí pokožky. Naopak strava obsahující mnoho cukru, rafinovaných sacharidů a nezdravých tuků může stárnutí urychlit. Vynikající je středomořská strava, která obsahuje libové bílkoviny, spoustu ovoce a zeleniny, celozrnné výrobky a zdravé tuky, jako je olivový olej a mastné ryby. Zdravé tuky jsou výborným zdrojem omega-3 mastných kyselin, které mají potenciální vliv na vaše zdraví a stárnutí.

Pijte méněj alkoholu. Alkohol je drsný nejen k vašim játrům, ale i ke kůži. Dehydratuje ji a časem ji poškodí.

Hydratujte. Denně pijte dostatečné množství vody a nezapomínejte pořádně hydratovat pokožku. Vlhkost nutně potřebuje.

Cvičte. Budete vypadat štíhlejší, zlepšíte si krevní oběh a posílíte imunitní systém. To opět může dodat pokožce mladistvější vzhled.

Nekuřte. Kávička s cigaretkou je někdy únikem z každodenní reality, ale asi nemusíme opakovat, že kouření, mimo jiné, způsobuje vrásky, matnou a nažloutlou pleť. Cigaretový kouř obsahuje tisíce škodlivých chemikálií a určitě si vybere svoji daň, nejviditelnější na vaší pokožce.

Pravidelná péče

Ráno i večer musí být vaše skin care rutina naprostou nezbytností. Odlíčit, vyčistit, tonizovat, aplikovat sérum, krém, olej, oční krém. Jednou do týdne oblíbený peeling, maska a občas i kosmetické ošetření, wellness, masáž. Vy přece za to stojíte. Používejte jen kvalitní produkty, kterým věříte a máte s nimi dobrou zkušenost. Vzdělávejte se, čtěte složení... Přestaňte používat produkty, které štípou nebo pálí. Když vás pokožka pálí nebo štípe, znamená to, že je podrážděná.

Používejte retinoidy a vitamín C

Retinoidy, jako tretinoin a retinol, jsou sloučeniny, které pocházejí z vitamínu A. My přísaháme na bakuchiol, který svými účinky připomíná retinol. Jeho velkou výhodou je jeho jemnost. Pleť nedráždí, nezpůsobuje žádné pálení ani olupování kůže. Retinoidy obecně přispívají k omlazení pokožky zvýšením obratu kožních buněk nebo tím, jak rychle vaše tělo vytváří nové vrstvy a zbavuje se starých odumřelých kožních buněk. Mohou také zvýšit vaši produkci kolagenu.

 

Vitamin C (kyselina askorbová) je přírodní antioxidant a jeden z často zmiňovaných doplňků k odvrácení stárnutí. Vitamín C jako antioxidant působí proti volným radikálům, způsobujícím různá poškození, mezi něž patří i stárnutí pokožky. Produkty, které obsahují retinol, kyselinu hyaluronovou, vitamín C, navíc jsou bez škodlivých kosmetických surovin, alergenů, dráždivých látek, syntetických konzervantů, syntetických barviv, nestabilních vitamínů, minerálních olejů, syntetických parfémů a esenciálních olejů, jako produkty Noili, jsou správnou volbou pro mladší a zdravěji vypadající pleť.

 

 

Produkty pro vás

Pro-Collagen Vitamin C Oil Serum

Noční anti-age péče s vitamínem C. Podporuje tvorbu kolagenu, rozjasňuje a spolu s dalším účinným…

Cena od 779,00 CZK

Bakuchiol & Squalane Oil Serum

Svými účinky nejintenzivnější produkt Noili, sérum s Bakuchiolem (1%), zjemňujícím skvalanem a…

Cena od 929,00 CZK

DUO Anti-age

Praktické dvojbalení olejových sér s aktivními látkami (2x 15 ml), které jsou určeny pro celodenní…

Cena od 1 499,00 CZK

Hi, this store only ships to Czech republic. Since you are coming from outside, please visit our store dedicated for international
customers. Thank you.

Shop on International Store