Přeskočit na hlavní obsah.
Doručíme zdarma všechny objednávky nad 2500 Kč.

Tajemství pleťových olejů

Milovali je ve starověkém Egyptě, kde k boji proti vráskám a prodloužení mládí používali především ricinový, sezamový a mandlový olej. Ve starověkém Řecku byly vzácné oleje a parfémy také velmi rozšířeny a obyvatelé vyráběli vlastní produkty pro péči o pleť z lokálních přírodních surovin. Starověcí Řekové holdovali olivám a olivovému oleji, který používali jako exfoliant a zvlhčovač pleti. Ve středověké Evropě hrál prim rozmarýn, aloe vera a extrakty ze semen, listů a květů. Naše babičky a jejich mámy milovaly oleje, protože si jimi udržovaly pružnou, hydratovanou a rozzářenou pleť. My čerpáme ze všech těchto poznatků a vytváříme jednoduchou, přitom dokonalou péči o pleť.

OLEJ PLEŤ NEHYDRATUJE

Ani nemůže, protože čistému přírodnímu oleji chybí voda a lidská pokožka ke správnému fungování potřebuje olejové i vodní složky. Oleje pleti vlhkost nepřidají, ale mají nenahraditelnou funkci v tom, že ji fantasticky dokážou v pokožce uzamknout. Zastavují nebo alespoň zpomalují její odpařování ze svrchní vrstvy. Pleťový olej zamkne v pleti hydrataci, kterou jste jí dodali sérem a hydratačním krémem. Ztráta vlhkosti je přirozené odpařování vody a při každém typu pleti, každém typu kožní bariéry probíhá jinak. Pleťový olej je vhodný pro všechny, minimálně na uzamčení zmíněné hydratace, ale největší benefity přináší pleti dehydratované, suché a v neposlední řadě zralé, která potřebuje od všeho trochu více.

KAŽDÁ PLEŤ MILUJE OLEJ

Olej neucpává póry, tedy, určitě ne, když ke svému typu pleti zvolíte ten správný. Ricinový olej je velmi hustý, ale pokožku vysušuje, avokádový je mastný a pleť vyživuje, atd. Základní pravidlo je znát svůj typ a stav pleti. Nesprávně zvolený olej může způsobit problémy, ale naopak, pokud jsme zorientovaní, olej je pleťový elixír.

 

Suchá pleť – nejvhodnější jsou mastnější oleje: mandlový, avokádový a makadamiový, který obsahuje vysoký podíl omlazujících lipidů, kyseliny palmitolejovou a olejovou. Je významným zdrojem vitamínu E. Vyživuje a zvláčňuje pleť. Je důležitou složkou v našem Light Beauty Oil na suchou pleť

 

Normální pleť – je ideální a snese i experimenty, ale nic nezkazíte protizánětlivým pupalkovým olejem, antioxidační bombou v podobě malinového oleje a jojobovým olejem, který normalizuje tvorbu kožního mazu. Vyzkoušejte: Rich Beauty Oil na normální a mastnou pleť.

Smíšená a mastná pleť – potřebuje suché pleťové oleje jako například jojobový, meruňkový, který zklidňuje podrážděnou pleť a protizánětlivý rakytníkový olej. Všechny bohatě zastoupeny v našem Light Beauty Oil na normální a mastnou pleť.

 

Citlivá pleť – na kosmetické výrobky velmi reaguje. Prospívá jí olej jojobový, meruňkový nebo makadamiový. Doporučujeme Pro-Collagen Vitamin C Oil Serum.

 

Zralá pleť – potřebuje všeho více. Vhodný je pro ni olej šípkový, makadamiový nebo zázračná ingredience bakuchiol, který připomíná retinol a při pravidelném používání zjemňuje vrásky, zpevňuje kontury obličeje a hyperpigmentace. Vyzkoušejte: Bakuchiol & Squalane Oil Serum.

 

UNIVERZÁLNÍ POUŽITÍ                                                                                                    

Různé oleje mívají různé vlastnosti, takže výběr správného oleje, který nejlépe vyhovuje vašemu typu pleti, je velice důležitý a je klíčem k ideálnímu ošetření. Vůbec neplatí, že olej by se měl používat až po séru a krému. Oleje přece používáme již k čištění pleti, protože pouze mastnými sloučeninami můžeme odstranit podobné tukové sloučeniny. Olejové produkty pokožku čistí, regulují v ní hladinu vlhkosti, obsahují mnoho antioxidačních a protizánětlivých složek, ale také esenciálních mastných kyselin, pleť tedy nevysušují. Pro milovnice skin care doporučujeme nastudování stupně komedogenity, který určuje, zda olej ucpává póry nebo ne, i když řídit byste se jím měli pouze u čistých, jednodruhových olejů.

Hi, this store only ships to Czech republic. Since you are coming from outside, please visit our store dedicated for international
customers. Thank you.

Shop on International Store